Thompson

Menu

Detail aktuality

úvod / Detail aktuality

Další aktuality

Jak to mají studenti na konci školního roku s placením pojistného?

Na konci školního roku se studenti a absolventi často obracejí na pracoviště správy sociálního pojištění s dotazy jak postupovat při nástupu na brigádu nebo do zaměstnání, při zahájení podnikatelské činnosti a nebo cestě do zahraničí.

Uvádíme odkaz s vysvětlivkami k této životní situaci :

https://www.cssz.cz/web/cz/-/konec-skolniho-roku-aneb-jak-to-maji-studenti-a-absolventi-s-placenim-pojistneho

10.7. 2019

Stravenky - zrušit a nahradit paušální nezdanitelnou částkou, ano nebo ne?

Ministerstvo financí uvažuje s nahrazením stravenek paušální částkou, která by nepodléhala zdanění. Zaměstnanec by tak dostal peníze přímo se mzdou. Pro nás jako zaměstnavatele rozhodně vítaná změna, neboť  s pořízením stravenek, jejich evidencí, rozvozem atd. máme nemalé výdaje, za nákup stravenek samozřejmě jejich poskytovateli platíme. Celkem výrazný podíl z tržby za přijaté stravenky odvádí poskytovatelům i restaurace a obchody. ZA NÁS TEDY URČITĚ ANO!

24.8. 2019

Zrušení superhrubé mzdy, že by přece jen?

Superhrubou mzdu zavedla vláda premiéra Mirka Topolánka v roce 2008. Tedy paradoxně pravicová vláda ODS. Tímto krokem zaměstnavatelům podstatně stížila možnost korektně odpovědět na velmi častou otázku, která zaznívá na vstupním pohovoru s kandidáty na volné pracovní místo, a tedy - "kolik budu brát čistého?". Superhrubá mzda představuje hrubou mzdu zaměstnanců navýšenou o odvody zaměstnavatele na zdravotní a sociální pojištění, ze které je zaměstnanci, jako ze základu daně z příjmů, sražena daň. Ještě v březnu se zdálo, že ministryně financí svou snahu o zrušení superhrubé mzdy vzdává. Teď se ale zdá, že přece jen největší daňovou reformu od roku 2008 předloží. Ministryně financí Alena Schillerová chce návrh předložit koalici do konce června. Její návrh bude počítat i se snížením daně z příjmu z hrubé mzdy z dnešních zhruba 20 na 19 procent.

12.5. 2019