Thompson

Menu

Detail aktuality

úvod / Detail aktuality

Zrušení superhrubé mzdy, že by přece jen?

Superhrubou mzdu zavedla vláda premiéra Mirka Topolánka v roce 2008. Tedy paradoxně pravicová vláda ODS. Tímto krokem zaměstnavatelům podstatně stížila možnost korektně odpovědět na velmi častou otázku, která zaznívá na vstupním pohovoru s kandidáty na volné pracovní místo, a tedy - "kolik budu brát čistého?". Superhrubá mzda představuje hrubou mzdu zaměstnanců navýšenou o odvody zaměstnavatele na zdravotní a sociální pojištění, ze které je zaměstnanci, jako ze základu daně z příjmů, sražena daň. Ještě v březnu se zdálo, že ministryně financí svou snahu o zrušení superhrubé mzdy vzdává. Teď se ale zdá, že přece jen největší daňovou reformu od roku 2008 předloží. Ministryně financí Alena Schillerová chce návrh předložit koalici do konce června. Její návrh bude počítat i se snížením daně z příjmu z hrubé mzdy z dnešních zhruba 20 na 19 procent.

12.5. 2019

Další aktuality

Jak to mají studenti na konci školního roku s placením pojistného?

Na konci školního roku se studenti a absolventi často obracejí na pracoviště správy sociálního pojištění s dotazy jak postupovat při nástupu na brigádu nebo do zaměstnání, při zahájení podnikatelské činnosti a nebo cestě do zahraničí.

Uvádíme odkaz s vysvětlivkami k této životní situaci :

https://www.cssz.cz/web/cz/-/konec-skolniho-roku-aneb-jak-to-maji-studenti-a-absolventi-s-placenim-pojistneho

10.7. 2019

Brigády, brigády, brigády....

Opět přichází období prázdninové pohody, sluníčka, vody, chlazených nápojů a zmrzlin. Také ale zvýšená poptávka po brigádnících, kteří by měli zvýšit kapacity firem pro služby zákazníkům a nebo nahradit zaměstnance, kteří si budou užívat dovolené. Letošní sazby odměn za hodinu práce se nejčastěji pohybují v rozsahu 120 až 150 Kč. Je určitě škoda volit brigádu, kde Vám nabídnou částku do 100 Kč na hodinu. Jistě lze v podstatě po celé ČR najít brigádu finančně výhodnější.

18.6. 2019