Thompson

Menu

Detail aktuality

úvod / Detail aktuality

Zrušení superhrubé mzdy opět na programu dne...

Na ministerstvu financí se dnes jedná mimo jiné o zrušení superhrubé mzdy. Zdá se, že po několika marných pokusech této vlády se snad blýská na lepší časy. Superhrubou mzdu zavedla vláda ODS Mirka Topolánka, která takto jednoduše zvýšila daňové zatížení občanů. Vedle toho poměrně značně zkomplikovala život personalistům a mzdovým účetním s vysvětlováním pojmů zaměstnancům a výpočtu čisté mzdy, což je častý požadavek zájemců o práci před nástupem do zaměstnání. Tak snad jednání budou úspěšná a mohli bychom se od nového roku dočkat...

11.8. 2020

Další aktuality

Hospodářský pokles ... a práce.

Hospodářský pokles po koronavirových opatření vlád zasahuje celosvětově všechna odvětví národních ekonomik. Hospodářský propad je neodvratitelný, otázkou zůstává jaké dosáhne úrovně. Ekonomičtí odborníci jsou v tomto ohledu poměrně skeptičtí. Dají se očekávat další kroky firem a společností v racionalizaci výrob a z toho plynoucí propouštění zaměstnanců. Doporučení vedoucích menežerů z oblasti lidských zdrojů jsou proto logická. Držte se své práce, nezavdávejte svému zaměstnavateli důvody k propuštění. Zaměstnavatelé budou dobře zvažovat, kdo je pro ně nepostradatelný a koho mohou uvolnit.

7.7. 2020

Brigády, brigády, brigády....

Aktuálně obsazujeme brigády ve více lokalitách po celé ČR. Aktuální nabídku brigád sledujte na našem facebooku a profilech našich konzultantů Hanka Thompson a Dan Thompson a nebo volejte centrální informační linku 377459026.

30.6. 2020