Thompson

Menu

Detail aktuality

úvod / Detail aktuality

Víte, že si můžete objednat cokoliv?

Víte, že dnes již existují služby, u kterých si můžete objednat cokoliv, samozřejmě to co je legální? Potřebujete lék z lékárny, poslat kytici, vyzvednout šaty z půjčovny, poslat diskrétní zásilku a nebo vyzvednout objednávku z výdejny e-shopu a podobně. Stačí si vyhledat službu a objednat. Vaše záležitosti zařídí nebo dovezou kurýři buď pěší nebo vozidlem. Ceny jsou smluvní. Možná, že to pro Vás bude i zajímavá možnost flexibilního zaměstnání…

18.3. 2019

Další aktuality

Zrušení superhrubé mzdy, že by přece jen?

Superhrubou mzdu zavedla vláda premiéra Mirka Topolánka v roce 2008. Tedy paradoxně pravicová vláda ODS. Tímto krokem zaměstnavatelům podstatně stížila možnost korektně odpovědět na velmi častou otázku, která zaznívá na vstupním pohovoru s kandidáty na volné pracovní místo, a tedy - "kolik budu brát čistého?". Superhrubá mzda představuje hrubou mzdu zaměstnanců navýšenou o odvody zaměstnavatele na zdravotní a sociální pojištění, ze které je zaměstnanci, jako ze základu daně z příjmů, sražena daň. Ještě v březnu se zdálo, že ministryně financí svou snahu o zrušení superhrubé mzdy vzdává. Teď se ale zdá, že přece jen největší daňovou reformu od roku 2008 předloží. Ministryně financí Alena Schillerová chce návrh předložit koalici do konce června. Její návrh bude počítat i se snížením daně z příjmu z hrubé mzdy z dnešních zhruba 20 na 19 procent.

12.5. 2019

Brigády, brigády, brigády....

Opět přichází období prázdninové pohody, sluníčka, vody, chlazených nápojů a zmrzlin. Také ale zvýšená poptávka po brigádnících, kteří by měli zvýšit kapacity firem pro služby zákazníkům a nebo nahradit zaměstnance, kteří si budou užívat dovolené. Letošní sazby odměn za hodinu práce se nejčastěji pohybují v rozsahu 110 až 150 Kč. Je určitě škoda volit brigádu, kde Vám nabídnou částku do 100 Kč na hodinu. Jistě lze v podstatě po celé ČR najít brigádu finančně výhodnější.

18.6. 2019